سوالات متداول

پلتفرم و امنیت

بیدارز چگونه کار می‌کند؟

بیدارز برای راحتی کاربران، سه روش همتا به همتا (P2P)، خرید و فروش لحظه‌ای (OTC) و ترید (Trade) را در بخش معاملات خود قرار داده است که با مراجعه به صفحه‌ی هر کدام، می‌توانید اطلاعات کاملی پیرامون نحوه کار و اجرای آن‌ها مشاهده نمایید.

چرا «بیدارز» نماد اعتماد ندارد؟

متاسفانه طبق اعلام مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، در حال حاضر و تا زمان تدوین قوانین حوزه ارزهای دیجیتال، به سایت‌های فعال در زمینه مبادلات ارزهای دیجیتال، ای نماد تعلق نمی‌گیرد. اما سایر پروژه‌های این شرکت دارای ای نماد هستند.

چرا به «بیدارز» اعتماد کنم؟

پروژه «بیدارز» توسط شرکت معتبر «کاج سبز سپهر آذین» با شماره ثبت 68404 مدیریت می‌شود. این شرکت چندین سال است که در زمینه تجارت الکترونیک مشغول به فعالیت است و پروژه‌های معتبری همچون «دورکار»، «آویتو» و «عروسی با ما» را در کارنامه خود دارد.

جهت تغییر اتنتیکیتور (Authenticator) چه باید کرد؟

برای غیر فعال نمودن ورود دو مرحله‌ای، لطفا متن ذیل را به صورت کتبی نوشته و در کنار کارت شناسایی خود قرار دهید و تصویر آن را در ادامه همین تیکت ارسال نمایید.

اینجانب ……………… با کد‌ ملی ……………… و نام کاربری ……………… در سایت بیدارز، خواهشمندم ورود دو مرحله‌ای پیامکی/گوگل اتنتیکیتور را برای حساب کاربری من غیر فعال کنید.

امنیت طرفین معامله چگونه تضمین می‌شود؟

مبلغی که خریدار به صورت آنلاین واریز می‌کند، تا زمان تائید انتقال ارز دیجیتال از طرف فروشنده به والت (کیف پول الکترونیکی) خریدار، نزد ما به امانت باقی می‌ماند و اگر به هر دلیلی فروشنده انتقال را انجام ندهد، این مبلغ به حساب خریدار استرداد خواهد شد. همچنین از آنجا که قبل از انتقال ارز دیجیتال، خریدار مبلغ ریالی آن را به حساب ما واریز کرده است، فروشنده نیز با اطمینان خاطر می‌تواند انتقال را انجام دهد.

چگونه می‌توانم حساب کاربری خود را حذف کنم؟

امکان حذف حساب کاربری وجود ندارد؛ ولیکن می‌توانیم (با دریافت تعهدنامه)، کاربر را مسدود نماییم.

شرایط همکاری در فروش چیست؟

حتما باید افرادی که شما معرفی می‌کنید، موقع ثبت نام کد معرف را وارد کنند (در اکثر موارد اگر از طریق لینک اختصاصی همکاری در فروش شما وارد سایت شوند، کد معرف شما به صورت خودکار و پیش‌فرض در فرم ثبت نام وارد می‌شود. اما برای کاربرانی که از طریق اپلیکیشن ثبت نام می‌کنند، حتما باید کد معرف شما را دستی وارد کنند.

از کاربرانی که شما معرفی کرده‌اید تنها در صورتی به شما کمیسیون تعلق می‌گیرد که آن‌ها روی سایت، معامله موفق داشته باشند، بنابراین فقط با ثبت نام کاربری که معرفی کرده‌اید، مبلغی به شما تعلق نمی‌گیرد و مبلغ دریافتی شما مستقیما به مبلغ معاملات وی وابسته است.

شما بابت معاملات کاربری که معرفی کرده‌اید، ۰.۵ درصد از کل مبلغ معامله را به عنوان کمیسیون دریافت می‌کنید. اما حداکثر مبلغی که بابت کل معاملات یک کاربر می‌توانید دریافت کنید، ۱۰۰،۰۰۰ تومان خواهد بود. این یعنی سقف کمیسیون دریافتی شما از هر کاربری که معرفی می‌کنید، ۱۰۰،۰۰۰ تومان است.

کل مبلغ کمیسیونی که در طول یک ماه به شما تعلق می‌گیرد، ۲۰اُم هر ماه به حساب شما واریز می‌گردد. البته این در صورتی است که رقم آن حداقل به ۵۰،۰۰۰ تومان رسیده باشد و شماره شبای معتبر از حساب بانکی خود را در پلتفرم بیدارز ثبت کرده باشید. اگر مجموع کمیسیون تسویه نشده شما از ۵۰،۰۰۰ تومان کمتر باشد، این مبلغ به ماه بعد منتقل می‌شود و در دوره پرداخت بعدی، مجددا شرایط فوق‌ چک شده و اگر شرایط حداقل مبلغ قابل تسویه و شماره شبای حساب بانکی معتبر فراهم شده باشد، تسویه حساب شما صورت می‌گیرد.

ثبت نام، احراز هویت و اطلاعات شخصی

نحوه احراز هویت کاربران چگونه است؟

تمامی کاربران جهت خرید و فروش در سامانه، باید مراحل احراز هویت شامل ارسال مدارک شناسایی، تائید حساب بانکی، شماره همراه و شماره تلفن ثابت را طی کنند. این مراحل توسط هر کاربر فقط یک بار طی می‌شود. به جهت تامین امنیت و پیش‌گیری از سوء استفاده‌های احتمالی، انجام مراحل احراز هویت، غیر قابل چشم‌پوشی است.

موارد مورد نیاز جهت تغییر شماره همراه چیست؟

برای تغییر شماره تماس خود لطفا متن ذیل را به صورت کتبی نوشته و در کنار کارت شناسایی خود قرار دهید و تصویر آن را در ادامه همین تیکت ارسال نمایید.

اینجانب ……………… تقاضا دارم شماره همراه ثبت شده در حساب کاربری بنده را از شماره ……………… به شماره ……………… تغییر دهید.

تاریخ و امضا

موارد مورد نیاز جهت تغییر ایمیل چیست؟

برای تغییر ایمیل خود لطفا متن ذیل را به صورت کتبی نوشته و در کنار کارت شناسایی خود قرار دهید و تصویر آن را در ادامه همین تیکت ارسال نمایید.

اینجانب ……………… تقاضا دارم ایمیل ثبت شده برای حساب کاربری بنده را از آدرس ……………… به ……………… تغییر دهید.

تاریخ و امضا

جهت تغییر نام کاربری چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

1 – نام کاربری انتخابی شما نمی‌تواند بیشتر از 12 کاراکتر باشد.

۲- استفاده از نقطه (.) در نام کاربری مجاز نیست.

۳-نام کاربری نباید شماره تلفن باشد.

۴- استفاده از فاصله در نام کاربری مجاز نیست.

متن تعهدنامه احراز هویت چیست؟

متن کامل احراز هویت:

جهت احراز هویت و خرید و فروش ارز دیجیتال در سایت بیدارز bidarz.ir

اینجانب {نام و نام خانوادگی} قوانین سایت را مطالعه کرده و قبول دارم.

همچنین اطلاع دارم که اجاره دادن حساب کاربری به اشخاص دیگر از نظر قانونی جرم محسوب می‌شود و تعهد می‌دهم که هیچ شخصی به جز خودم از این حساب استفاده نمی‌کند و مسئولیت حقوقی تمام وجوه واریزی از حساب بانکی اینجانب به عهده خودم می‌باشد.

نام و نام خانوادگی – تاریخ – امضاء

تلفن ثابت ندارم، چه کاری باید انجام دهم؟

اگر شماره تلفن ثابت ندارید لطفا به جای شماره ثابت، تصویر یک قبض (آب، برق یا گاز) و یا سند یا قولنامه‌ای رسمی که به اسم خودتان یا پدرتان باشد را از طریق تیکت ارسال نمایید. توجه داشته باشید که تصویر با کیفیت باشد و آدرس محل سکونت نیز در آن ذکر شده و مشخص باشد. در صورتی که تصویر ارسالی به نام مادرتان است، لطفا تصویر صفحه اول شناسنامه خود را همراه آن ارسال کنید.

چه مدارکی برای احراز هویت باید ارسال کنیم؟

از دو مدرک شناسایی معتبر (کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه، پاسپورت، کارت پایان خدمت) در کنار کارت بانکی و برگه احراز هویت خود استفاده نمایید.

تصاویر را از کدام قسمت باید بارگذاری کنیم؟

پس از ثبت و تایید اطلاعات هویتی، تصاویر را از قسمت ‘تصویر مدارک’ می‌توانید بارگذاری نمایید

معاملات و کارمزدها

هزینه استفاده از خدمات «بیدارز» چه میزان است؟

بابت هر معامله موفق در بخش P2P، %0.5 (نیم درصد) از هر یک از طرفین معامله به عنوان کارمزد کسر می‌گردد. در بخش ترید، کارمزد به میزان 0.2% از ارز دریافتی نهایی شما می‌باشد. اما در بخش OTC، هیچ گارمزدی از کاربر دریافت نمی‌شود.

قیمت ارزهای دیجیتال در معاملات چگونه تعیین می‌گردد؟

ما هیچ‌گونه دخالتی در تعیین قیمت ارزهای دیجیتالی که برای فروش ثبت می‌شوند نداریم و این فروشنده است که نرخ فروش ارز دیجیتال خود را تعیین می‌کند.

اگر پس از واریز وجه توسط خریدار، فروشنده انتقال ارز دیجیتال را انجام ندهد چه می‌شود؟

سفارش لغو شده و مبلغ پرداختی توسط خریدار استرداد خواهد شد.

کد هش چیست؟

منظور از کد هش در معاملات ارزهای دیجیتال، همان کد پیگیری معامله است که پس از انتقال ارز در اختیار انتقال‌دهنده ارز قرار می‌گیرد. با در اختیار داشتن این کد می‌توانید صحت انجام معامله را پیگیری نمایید. این کد نشان‌دهنده تمام جزئیات انتقال است. البته اطلاعاتی که به کمک این شناسه فاش می‌شوند، به هیچ عنوان شخصی نیستند و فقط به معامله ربط دارند.

شناسه Transaction ID یا TX Hash یا Transaction Hash، رشته یا مجموعه‌ای از اعداد و حروف است که برای شناسایی معاملات در تکنولوژی بلاک چین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کد تگ یا کد ممو چیست؟

ارزهای دیجیتالی مانند ریپل، استلار و … ، در بعضی از کیف پول‌ها شامل کد تگ یا کد ممو می‌باشند که برای انتقال ارز به این آدرس‌ها، حتما باید کد مربوطه‌ی آن ثبت گردد. در غیر این‌صورت، ارز دیجیتال از ولت مبدا کسر شده اما وارد ولت مقصد نخواهد شد.

آیا این امکان وجود دارد که کارمزدهای معاملات در بیدارز کاهش یابد؟

با توجه به اینکه نوع فعالیت بیدارز خدماتی است، ما از مبلغ کمیسیون کاربران، ۲۰٪ را برای مالیات و ۹٪ را برای ارزش افزوده پرداخت می‌کنیم. اگر هزینه‌های جاری شرکت بابت نیروی انسانی، ارسال پیامک‌ها، تبلیغات و سایر موارد را نیز محاسبه کنیم، شاید بتوان راحت‌تر کمیسیون ۰.۵ درصد شرکت را قبول کرد. با تمام این موارد در تلاشیم تا در آینده نزدیک، تخفیفاتی برای معاملات حجم بالا در نظر بگیریم.

شبکه ارزهای دیجیتال چیست؟

شبکه ارز دیجیتال، یکی از مفاهیم زیر شاخه در شبکه بلاک چین است. شبکه ارز دیجیتال در واقع مسیر انتقال ارز دیجیتال است. هر ارز دیجیتال در شبکه مشخصی انتقال داده می‌شود. البته بعضی ارزها در شبکه‌های مختلف قابل انتقال هستند. انواع شبکه‎‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال آن‌ها: شبکه ERC20 (نماد: ETH) شبکه انتقال بر مبنای بلاک چین اتریوم که آدرس ERC20 با 0X شروع می‎‌شود. شبکه BEP2 (نماد: BNB) شبکه انتقال زنجیره بایننس و آدرس BEP2 با bnb آغاز شده و معمولا نیاز است که کد MEMO پر شود. شبکه BSC یا BEP20 (نماد: BSC) شبکه انتقال زنجیره هوشمند بایننس و آدرس BEP20 درست مانند آدرس ERC20 است. شبکه TRC20 (نماد: TRX) شبکه انتقال بر مبنای بلاک چین ترون ERC20 : بلاک چین اتریوم BEP2 : بلاک چین بایننس BEP20: بایننس اسمارت چین TRC20: بلاک چین ترون

من در معامله P2P، مقدار ارز بیشتری را منتقل کرده‌ام.

در صورتی که فروشنده ارز بیشتری را برای خریدار انتقال دهد، باید فورا موضوع را به پشتیبانی اطلاع دهد تا پیگیری‌های لازمه صورت گیرد.

بیدارز چه ارزهایی را پشتیبانی می‌کند؟

مشاهده صفحه ارزهای دیجیتال

تسویه حساب، واریز و برداشت

تسویه حساب خود را انجام داده‌ام. چه زمانی مبلغ را دریافت خواهم کرد؟ (اعلام کرده‌اید که تسویه حساب برای شما صادر شده، پس چرا مبلغی به حساب من واریز نشده است؟)

با توجه اینکه شبکه شاپرک (ارائه‌دهنده درگاه پرداخت آنلاین)، ۲۴ ساعت پس از واریز آنلاین وجه، با بیدارز تسویه حساب انجام می‌دهد، بیشترین زمانی که ممکن است درخواست تسویه حساب شما در صف انتظار بماند، ۲۴ ساعت می‌باشد (به غیر از روزهای تعطیل). البته از آنجایی که ما همواره در تلاشیم تا در سریع‌ترین زمان ممکن تسویه حساب شما را انجام دهیم، معمولا بیدارز قبل از گذشت این ۲۴ ساعت و از محل موجودی در گردش شرکت، تسویه حساب‌های کاربران گرامی را انجام می‌دهد.

بنابراین با توجه به این که وجه‌ واریزی خریدار بابت فروش شما بعد از ۲۴ ساعت برای ما قابل برداشت خواهد بود، ممکن است در روزهایی که حجم تسویه حساب‌ها زیاد است، برخی از واریزی‌ها از سمت بیدارز تا ۲۴ ساعت در صف انتظار بماند. در صورتی که تسویه حساب شما توسط بیدارز صادر شده باشد، مبلغ را در اسرع وقت دریافت خواهید کرد.

ساعات واریزی پایا، 4 صبح و 15 عصر از شنبه تا پنج‌شنبه می‌باشد.

آیا امکان پرداخت آفلاین نیز وجود دارد؟

برای مبالغ بالا و تنها پس از هماهنگی با گروه پشتیبانی، امکان واریز وجه به روش پایا/ساتنا یا سایر روش‌های پرداخت آفلاین نیز وجود دارد.

سقف افزایش موجودی چه مقدار می‌باشد؟

طبق قوانین بانک مرکزی جمهوری اسلامی، روزانه با هر کارت از طریق درگاه‌های آنلاین و دستگاه کارتخوان، می‌توانید تا سقف 50 میلیون تومان واریز داشته باشید.

این قانون نیز دارای محدودیت است و هر شخص (کد ملی) با هر تعداد کارت بانکی به صورت روزانه، امکان واریزی فقط تا سقف 100 میلیون تومان از طریق درگاه بانکی را دارد.

در نظر داشته باشید از تمامی مبالغ عنوان شده، مبلغ 2000 تومان جهت کارمزد درگاه بانکی کسر می‌گردد.

افزایش موجودی زده‌ام، چرا حساب کاربری من شارژ نشده است؟

لطفا اطلاعات تراکنش خود را از طریق تیکت برای ما ارسال نمایید تا توسط تیم پشتیبانی بیدارز بررسی شود. کاربر گرامی توجه داشته باشید در صورتی که تراکنش شما ناموفق باشد، وضعیت تراکنش شما بعد از یک ساعت قابل بررسی خواهد بود.

اطلاعات تراکنش شامل 3 بخش است:
1. مبلغ تراکنش
2. تاریخ و زمان تراکنش
3. شماره کارت بانکی که توسط آن اقدام به پرداخت نموده‌اید.

توجه: اگر کارت بانکی شما در سایت بیدارز ثبت و تایید نشده باشد، مبلغ مورد نظر طی 1 الی 72 ساعت از طریق درگاه استرداد و به شکل خودکار، به حساب شما بازگردانده می‌شود.

آیا برداشت ریالی (تسویه حساب) در هر روز سقف دارد؟

تسویه حساب از جانب بیدارز، فاقد سقف می‌باشد. ولیکن به دلیل محدودیت‌های درگاه بانکی، در هر 24 ساعت و از طریق هر حساب بانکی فقط 100 میلیون تومان وجه قابل دریافت است. برای مبالغ بالاتر، شما باید وجه مورد نظر خود را در چند مرحله تسویه نمایید. به عنوان مثال برای برداشت 150 میلیون تومان، باید 100 میلیون تومان روی یک حساب و 50 میلیون تومان دیگر را از طریق حساب دیگر خود تسویه نمایید.

می‌خواهم پول واریز کنم اما با خطا مواجه می‌شوم؟

– لطفا به نکات ذیل توجه نمایید: 1. از خاموش بودن VPN یا پروکسی دستگاه اطمینان حاصل نمایید. 2. کارت بانکی که از طریق آن مبلغ مورد نظر را واریز می‌کنید، حتما باید در پنل کاربری شما ثبت و تایید شده باشد. 3. طبق قوانین بانکی کشور، سقف واریز برای هر شماره ملی در هر 24 ساعت، 100 میلیون تومان می‌باشد، که این مبلغ باید توسط دو کارت بانکی و هر کارت با سقف 50 میلیون تومان انجام شود. لطفا سقف واریز امروز خود را بررسی نمایید. 4. لطفا مبلغ 2،000 تومان را جهت کارمزد درگاه بانکی در نظر بگیرید. برای مثال، در صورتی که قصد واریز 50 میلیون تومان را دارید، باید به عنوان عدد واریزی، مبلغ 50،002،000 تومان را وارد نمایید تا 2،000 تومان کارمزد درگاه هم در نظر گرفته شود.

کیف پول داخلی

چگونه می‌توانم آدرس ولت (کیف پول) داخلی خود را پیدا کنم؟

لطفا وارد کیف پول دیجیتال بیدارز شوید و روی گزینه ‘افزایش موجودی’ از ارز مورد نظر کلیک کنید. سپس می‌توانید شبکه مورد نظر را انتخاب نمایید. سیستم طبق شبکه‌ای که انتخاب کرده‌اید، به شما آدرس کیف پول را نمایش می‌دهد.

از کجا می‌توان کد هش ولت داخلی را دید؟

وارد ولت داخلی بیدارز شوید گزینه گزارشات را انتخاب کنید. ارز مورد نظر را انتخاب کنید .

گزینه‌ای با عنوان “کد هش” وجود دارد. در صورتی که در این قسمت کلمه “نمایش” باشد، یعنی انتقال با موفقیت انجام شده است و با کلیک بر روی آن می‌توانید کد هش را مشاهده کنید. اگر در قسمت کد هش “—” باشد، یعنی انتقال انجام نشده است و لطفا تا انجام انتقال، صبور باشید. انتقال از ولت داخلی بیدارز ممکن است بین ۱۵ تا ۶۰ دقیقه زمان ببرد.

2023 All Rights Reserved by BidArz